Sweet Lolita

27. června 2014 v 21:19 | Nico |  Nico
Určitě mi budete věřit že jsem si tento styl zamilovala. Vážně, jsem tím posedlá.
Dokážu celé dny prosedět u notebooku a koukat na videa a číst blogy lolitek.
Příjde mi úplně úžasné jak dokážou vypadat tak roztomile a kouzelně, jak dokážou sladit oblečení
a jak některé dokážou ty šaty i ušít!

Ráda bych vám o tomto stylu něco řekla


Je to styl napodobující viktoriánskou dobu, rokoko, který vznikl v Japonsku.
Spadá mezi "pouliční japonskou módu", kterou je známá např. čtvrť Harajuku, kde se stovky módních fanoušků o víkendech schází. Harajuku móda chce šokovat svým extrémním vzhledem... je to protest mladých Japonců proti upjaté společnosti Japonska.
Ovšem v dnešní době už Lolita dávno není jen protestem, zvláště pro zahraniční dívky má naprosto jiný význam. Je to možnost, stát se aspoň na chvíli krásnou princeznou... a pro některé se tato móda stává i životním stylem.
Nyní je už tato móda známá po celém světě a její popularita stále roste. Japonské butiky začaly prodávat do zahraničí, časopisy s touto tématikou se začínají vydávat i v angličtině. A již existuje i mnoho "nejaponských" Lolita značek po celém světě, i u nás v ČR.
Oděv má hodně krajek, volánků a mašliček a dává tak důraz na ženskost a roztomilost.Šaty a sukně sahají ke kolenům a nosí se pod nimi nadýchaná spodnička. Lolity svůj vzhled ladí
do nejmenšího detailu, nosí nádherné, zdobené účesy (u sweet lolita jsou to převážně roztomilé
lokýnky) a všude spoustu ozdob.
Na nohou nosí punčochy nebo podkolenky se speciálními botami na platformě.
Sweet lolity nosí oblečení světlích a pastelových barev s motivy, cukroví, zvířátek, květin..
Populární témata u Sweet Lolita jsou Alenka v říši divů, cukroví a klasické pohádky . Šperky se často odráží toto fantasy téma . Pro tento typ lolity jsou do vlasů populární barety, čepičky, květiny, mašle a headdress. Tašky a peněženky mají obvykle tvar ovoce, korunky, srdce, hvězdy a vycpaných zvířat.
Make-up mají většinou velice roztomilý.
Pro efekt větších, panenkovských očí používají circle lenses (zvětšující kontaktní čočky) a umělé
řasy.


Bohužel, tento styl je velice finančně náročný. Samotné šaty stojí okolo 1300,- a značkové třeba i 8000,-.
S jedněmi šaty si jistě nevystačíte - potřebujete k nim mít boty, doplňky, ozdoby do vlasů, halenku, spodničku... a to je prosím jen jeden outfit. Pokud chcete Lolitu nosit častěji, musíte investovat do více kusů oblečení.
Pokud máte aspoň nějaké to kapesné, můžete si zkusit našetřit na věci z levnějších Lolita značek. Za cca 1500,- Kč zde můžete sehnat kompletní lolita outfit, co vypadá pěkně.
Ale hlavně- nikdy nekupujte lolita šaty přes E-bay!! Vzhledem k ceně lolita šatů spousta dívek preferuje raději šít si šaty sama. A pokud jsou šikovné, sklidí mnohem větší obdiv, než kdyby na sobě měly šaty značkové. A taky to má spoustu výhod - šaty sednou perfektně, můžete si ušít cokoliv jen chcete a... máte z nich i větší radost.


Já bych do tohoto stylu klidně investovala. Doslova jsem se zamilovala do těch úžasných šatů, paruk a všech těch doplňků. Ale budu muset ještě šetřit :D
Rozhodně až se za rok přestěhuju tak si vyzdobím pokoj v lolita stylu :3

Děkuju že jste si přečetli můj článek.. AHOJ

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama