What to read| Zahrada nesmrtelnosti

9. srpna 2014 v 1:13 | Nico |  Nico
Jsi knižní nadšenec a nevíš co číst? Tak jsi tu správně. Dneska jsem se rozhodla vám představit knižní trilogii Zahrada nesmrtelnosti.
"Rein Ashbyová, jsi moje žena."


Příběh pojednává o šestnáctileté Rein Elleryové, dívce z Mannhatnu. Ona a její bratr Rowan se narodili v době, kdy po nesčetných válkách neexistují skoro žádné kontinenty. Zůstal jen ten největší. Severní Amerika. Lidstvo tu funguje jako načasovaná bomba. Díky viru, který má v sobě každý z nové generace, dívky umírají v pouhých dvaceti letech a chlapci v pětadvaceti. Ve snaze zachránit lidstvo před vymřením náhončí unáší dívky, aby je prodali bohatým pánům kteří z nich udělají své manželky a rodičky dětí. A přesně to se stalo i Rein. Unesli ji do domu pana Vaughna, aby se provdala za jeho syna Lindena Ashbyho.
Zanedlouho si Rein začne rozumět se svými spolumanželkami Cecily a Jennou, i když se ze začátku moc nemusí.
Na konci prvního dílu se Rein a sluhovi Gabrielovi, do kterého je Rein pravděpodobně zamilovaná, povede utéct.

"Víš kolik je Lindenovi let?" zeptá se Rose. "Zavrtím hlavou. "Jedenadvacet. Chtěli jsme se vzít už od dětství. Zřejmě si myslel, že díky všem těmhle medikamentům, zůstanu naživu o čtyři roky déle a odejdeme společně."
"Ale ty máš věk úplně perfektní. Můžete strávit zbytek života spolu a Linder nezůstane sám."

Kniha na mě zapůsobila velmi pozitivně. Už po prvních pár kapitolách se mi povedlo do knížky tak začíst, že jsem jí přečetla za dva dny. Do příběhu jsem se vžila téměř automaticky a spolu s Rein jsem prožívala každý okamžik.
Pro někoho může být děj nudný, ale mě se to celé moc líbilo. Hned po přečení jsem si okamžitě objednala druhý díl a moc jsem se těšila až si ho přečtu. Rein jsem si úplně zamilovala a dost jsem byla sklamaná když jsem zjistila že třetí díl není přeložený. Možná si ho ale objednám v angličtině i když mi bude trochu dýl trvat než si to vše přeložím, abych si knihu užila stejně jako první dva díly.

Dělit se o Lindena se dvěma dalšími ženami není těžké, protože vztah s ním znamená pro každou z nás něco jiného, Jenně zajistí před smrtí pohodlí, Cecily dá lásku a děti. Já ho považuji za lež.

xx


První dva díly lze zakoupit například na levneknihy.cz

Autorka: Lauren DeStefano
Originál: The Chemical Garden
Série: Zahrada nesmrtelnosti
České vydání: Fortuna Libri
Přeložila: Milena Pellarová
Žánrové štítky: dystopia, YA

Děkuji za přečtení článku, doufám že pokud se rozhodnete přečíst si tyto knihy, budou se vám líbit stejně jako mě.
Nico
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niky Niky | 9. srpna 2014 v 21:01 | Reagovat

Knihy vypadají vážně zajímavě :). Děj mě docela oslovil a určitě si je někdy přečtu :). Jen mě v článku trochu znepokojilo ,,Na konci prvního dílu se Rein a sluhovi Gabrielovi, do kterého je Rein pravděpodobně zamilovaná, povede utéct.´´ je to takový větší Spoiler a hrozně to případnému čtenáři ubere na momentu překvapení. :) Ale jinak skvělý článek.

2 Nico-chan Nico-chan | Web | 9. srpna 2014 v 21:58 | Reagovat

[1]: To máš pravdu, toho spoileru jsem si všimla ža teď :D omlouvám se :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama