Proč jsem Straight Edge

21. prosince 2014 v 23:11 | Nico |  Nico
Ahoj všichni!
Dnešní článek je o tom proč jsem vlastně Straight Edge. Možná by to chtělo vysvětlení o co vlastně jde, protože se obávám že tu bude pár jedinců kteří to neví.

(symbolem Straight Edge je písmeno X)


Straight Edge/sXe je subkultura nebo také životní styl. Je to prostě pozitivní způsob života, jehož vyznavači se drží několika základních myšlenek. Žádné drogy - včetně alkoholu, cigaret a trávy, žádný promiskutní sex. Velká část sXe lidí se stávají vegetariány a někdy i vegany. Pokud chcete vědět více navštivte Wikipedii. /:D/
sXe má původ v hadrcore punku, ale o hudbě zase jindy.

Já se o sXe dozvěděla asi před rokem. Bylo to díky ask.fm, kde jsem našla jednu moc skvělou holčinu. Ona je sXe a já původně vůbec nevěděla co to znamená a ani mě to nějak nezajímalo. Jednou jsem si to ale vygooglila a zjistila jsem že je to něco co vlastně nevědomky podporuji. Já nikdy nepila alkohol (pokud se nepočítá že jsem se tu a tam trošku napila od táty piva :D), cigaretu jsem v puse nikdy neměla a něco jako tráva se mi vyloženě hnusí.
Absolutně nechápu co lidé v mém okolí vidí na tom, že se opijí. K čemu jim to je? Jediné co z toho mají je kocovina a že dělají věco o kterých pak ani sami neví. A kecy o tom že s alkoholem si víc užijete zábavu mě nezajímají. To je totiž ta největší blbost!

Když se vyjádřím k cigaretám. Další věc co nepochopím. Smrdí to, stojí to zbytečný peníze a také vás to stojí zdraví. Víte vůbec jak budou jednou vypadat vaše plíce?
Jak já mám u tohodle nervy. /:D/ Se mnou se na toto téma nebavte, akorát se pohádáme. Vážně lidi, jsem na to hrozná. Jen vidím někoho vedle mě kouřit, mám nutkání mu dát přednášku o tom jak si neváží života a co tím způsobude sobě a svému okolí.
K drogám se vyjadřovat asi ani nebudu, protože to je pro mě absolutní tabu.

Hlavně si prosím nemyslete že je to tak že nemám ráda lidi co kouří nebo pijí. Sice mi vadí když někdo vedle mě kouří, ale že bych tyto lidi vyčleňovala ze své společnosti to ne. Cítím se trochu odstrčeně když poslouchám jak se támhle ožrali a jaká to byla prdel, a nebo že se někdo zhulil a tak dále, však to znáte. Zatímco se lidé venku baví já většinu času sedím doma u počítače nebo knížky. Vzhledem k tomu že ven nechodím, ani neznám ten nátlak okolí. Nikdo mě nenutí abych se napila. Je možné, že kdybych trávila čas v takové společnosti, také bych začla kouřit nebo pít, podlehla bych tomu tlaku.
V poslední době přemýšlím, jestli bych zvládla chodit s někým, kdo by sXe neuznával a dělal pravý opak.

/Právě jsem zjistila co za sračky tu píšu, asi bych měla jít spát./

Nejvíc mě děsí, jak mladí lidé už pijí alkohol nebo kouří (i trávu). Jsou to i spolužáci mých sourozenců a těm je 11-12 let! Nejvíc by mě zajímalo, jak to že to jejich rodiče nezjistí a proč s tím nikdo nic nedělá. Je to na jednu stranu dost smutné a na druhou stranu.. můžeme si za to sami. Může za to dnešní společnost, rodiče těch dětí.
Chtěla bych to změnit, chtěla bych udělat ze světa lepší místo, kde lidé (děti) neumírají na otravu alkoholem nebo rakovinu plic. Doufám že je nás tu víc, kdo na to má takový názor. Doufám že jednoho dne vybudujeme něco lepšího.

A jaký máte na sXe názor vy? Zaujalo vás to? Napište mi to do komentářů!

Tímto bych ráda zakončila můj příspěvek. Snad jste alespoň trochu spokojenější než já, protože jak tak na to koukám, úroveň mých článků a všeobecného psaní výrazně klesá. Snad si teď o prízdninách najdu více času na psaní a zase něco přidám. :)

Vaše Nico
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama