Update aneb kecání o knihách

26. února 2015 v 21:55 | Nico |  Nico
(Tumblr.com)

Mám spisovatelský blok. (Nejvíc na myšleně jsem se označila za spisovatele.) Horší ale je, že ho mám po většinu času. Vůbec nevím o čem psát a když mě konečně napadne téma tak po pár řádkách už ani nevím co psát a nenacházím slova.
Ale zase jsem začala číst. Ne že bych nečetla, spíš jsem neměla vůbec náladu ani chuť. Přečetla jsem Divergenci, Rezistenci a mám rozečtenou Alianci. Jsem někde za půlkou, ale vůbec mě to nebaví. Nějak to z mého pohledu stratilo šťávu a já se celkem nutím do toho abych to dočetla. Ale dost mě zajímá jak to dopadne, takže snad to do konce týdne stihnu.
Potom jsem, i když s počátečním provinilím pocitem, přečetla Papírová města od Johna Greena. Abych to vysvětlila. Vždycky jsem tvrdila, teda od doby co se J. G. stal tak populární, že nebudu jak každá druká náctiletá pí*a co právě začla číst (jeho knihy) a dělá ze sebe největšího čtenáře. Teda nemyslím že jsem teprv teď začala číst. Tak nějak se mi zdá že tu melu kraviny.
Prostě, čte to každý, každý to miluje a v mojí logice to znamená: Je to píčovina, nečti to, všichni jsou jak trapný ovce. Mimochodem mě dostává jak všichni nejdřív že knížky jsou nuda a najednou je hrozně milují. /:D/ (Tady jsem si neodpustila ani toho smajlíka)
No, ale koupila jsem si tu knížku a trochu jsem se styděla. Začala jsem to číst a celkem mě to bavilo. Bylo to vtipné, napínavé a celkem inspirující. Ale na konci jsem byla trochu naštvaná protože Margo se chovala jako kráva. Popravdě řečeno mě od té doby napadají dost šílené nápady jako útěk z domova, nebo se prostě jen tak sebrat a jet se třeba projít do Prahy, nafotit pár fotek a nikomu to neříct. Uvidím jak bude o prázdninách čas, teď je toho bohužel hodně.
Potom jsem tak nějak protočila oči, popadla peněženku a došla si koupit Hledaní Aljašky. Jsem asi na straně 120 a musím říct, že i když je to místy vtipné, tak nechápu co na tom všichi tak vidí. Přijde mi to jako kdyby to bylo skoro to samé jako Města a navíc nuda. Nejvíc se mi na tom asi líbí ten obal (u paper backu!). Jako je to občas sranda třeba když se Lara pokoušela Milesovi vyouřit a nevěděli jak (pardón za spoiler) a pak šli za Aljaškou aby jim poradila. To jsem se dost smála. Ale jinak je to takové.. suché.
Víc vám zatím o knihách nepovím, to teprve až je dočtu. Jsem totiž zase njaká zpomalená a to jsem si jich nakoupila do zásoby dost.
Snažím se teď připravovat na přijímačky. Nikdy mi moc nedělala problém matika a v češtině jsem plavala, ale najedou se to úplně obrátilo.

Třeba když jsem se koukala co bude v části testu z češtiny tak mi to přijde hrozně lehké a i když si zkoušíme ve škole nějaké zkušební testy, tak je to brnkačka. Ale jak se kouknu na matiku tak jsem ztracená. Takže teď musím hodně trénovat, protože se hlásím na gympl a musí se mi to povést!
Snad se teď zase pustím do blogování. Pokud by jste chtěli abych napsala něco na vámi zvolené téma, neváhejte napsat do komentářů. Ráda vaše prosby vyslyším.


Vaše Nico
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama